יאיר בושרי (בי די פי נדל"ן) – המשקיעים החכמים בוחרים בנדל"ן של יוון

יאיר בושרי / יוון

על פי יאיר בושרי יזם הנדל"ן והבעלים של קבוצת בי.די.פי השקעות נדל"ן בע"מ, יוון היא לא רק יעד תיירותי מפורסם שמושך אליו מספר רב של אורחים לאורך זמן; זו גם מדינה שיש לה אפשרויות רבות כדאיות לבנייה ולרכישת נכסים.

האפשרויות לרכישת קרקע ביוון שונות ומפוזרות, החל מרכישת נכס לטובת תעשיית התיירות ובין אם וילות או דירות להשקעה. זו הערכה הוגנת שההאטה הנוכחית ביוון מעבירה איתה אפשרויות שונות לריבית פרודוקטיבית בכל הנוגע להוצאות הנכס, פיתוח מועיל וזול, ופוטנציאל התועלת העתידי הוא עצום.

הרציונל מאחורי רכישה של נכס ביוון בזמן שהעלויות נמוכות, בעיצומו של חירום כספי שמשפיע באופן ישיר על קרקעות (בכל הנוגע לתעשיית התיירות והן הנכסים בבעלות פרטית) הוא האמונה ששוק הנדל"ן ימשיך לעלות וכך גם התשואה של הרוכשים ובעלי הדירות.

קצת על יוון פחות או יותר

יוון מחזיקה ב-3000 איים והיא מורכבת מ-13 אזורים, מבודדים ל-51 תת-אזורים. ב-1981 הצטרפה יוון לאיחוד האירופאי, לאחר עשרים שנה.

האירו הפך למזומן הציבורי והחליף את הדרכמה. ישראלים רשאים להיכנס ולצאת מיוון ללא ויזה; טיסה קצרה מכאן ואתם ביעד הקסום.

יוון אזור מבריק במונחים של מיזם עסקי בתחום הנדל"ן, למרות מצב החירום הכלכלי החמור שעברה יוון בתקופה האחרונה.

עשור קודם לכן, יוון עברה שיפור משמעותי של פיתוח ולינה, אחוזות כפריות, מסעדות ואטרקציות לנופשים ולכן עדיין נחשבת ליעד תיירותי פופולארי בקרב ישראלים.

אפשר למספרים לדבר

עלויות הקרקע ביוון ירדו ב-40 עד 50 אחוזים בניגוד למה שהיו לפני החירום הכספי, כמובן זה מותנה באיזה אזור אתם בודקים, אולם בכל הנוגע לתעשיית נדל"ן התיירות אין הפחתה בתעריף, וזה מרמז על נכסים שעדיין מניבים תשואה. ואכן, אפילו קנייה והשבחה של הקרקע היא בחירה מועילה, תוכלו לצפות בנכסים ביוון עם נוף אל החוף והים, או במרכז העיר.

היכן לרכוש?

באופן עקרוני אזורים תיירותיים, למשל, אתונה, סנטוריני, כרתים ומיקונוס, הם המומלצים והפופולאריים ביותר בתחומי השקעות הנדל"ן בקרב משקיעים ברחבי העולם ויש שם הרבה מציאות. יעדים אלו גם נחשבים כמקומות החופשה המובילים ביוון.

יוון שופעת אפשרויות, איים עם נוף של פעם בירח כחול, אתרי תיירות רבים ונוף טבע ראוי לציון, והכל עם הגעה פשוטה מישראל. למקומות כאלה יש פוטנציאל שיפור ויכולים להפוך למקומות הנופש הבאים, עבור מטיילים רבים ולכן רכישת נכס ביעדים אלו זו השקעה חכמה ונבונה בין אם תשקיעו בנדל"ן תיירותי-מסחרי או בנדל"ן למגורים (רכישת דירה). ההחזר הגדול ביותר יכול להגיע מחודש לחודש/שבוע אחר שבוע כחכירה, או למכור את הנכס לאחר הבנייה להשבחה בערך גבוה יותר.